بهرام الیاسی

 

نام و نام خانوادگی : آقای بهرام الیاسی           استان : اصفهان

تاریخ تولد : 1335                                           ایمیل : elyasi@hiatlas.ir 

زندگی نامه

بهرام الیاسی در ۱۳۳۵ ه‍.ش در شهرکرد به دنیا آمده‌است و از ۱۵ سالگی نزد اساتیدی مانند شاه میرزا و رضا گوهری مهر شروع به کار در رشته قلمزنی نموده و حاصل آن تا ۱۳۹۸ ه‍.ش هفت اثر ماندگار بزرگ بوده‌است.الیاسی مینیاتور را به وسیله قلم‌های فلزی روی مس انجام می‌دهد که در نوع خود کم‌نظیر است. برخی از طرح‌های مینیاتور آثار الیاسی توسط خود او و برخی دیگر با همکاری عباس رستمیان ایجاد شده‌است. الیاسی در آثار خود بیش از هر چیز بر چهره‌ها و اندام‌ها در قالب واقعیت‌های تاریخی و رویدادهای گوناگون ایرانی-اسلامی تأکید می‌کند.

برخی از آثار مهم

سه اثر از هفت اثر برجسته‌ای که الیاسی ساخته‌است در موزه‌های ایرانی کاخ سعدآباد، هنرهای معاصر تهران، گنجینه هنرهای اصفهان، موزه مشهد نگهداری و دو کار دیگر هم به نام «چوگان» در موزه ایالت «یوتا» در کشور آمریکا قرار دارد. یک اثر نیز با هشت متر طول در هتل پارس مشهد واقع در وکیل آباد نصب شده‌است که داستان زندگی علی ابن موسی الرضا می‌باشد. ورود امام رضا به خراسان اثر استاد بهرام الیاسی در هتل پارس مشهد

نمایشگاههای استاد در خارج از کشور عبارتند از: دو مورد در انگلستان، یک مورد در سوئیس و چندین مورد هم در دبی و حاشیه ایران که متعاقب ان تقدیرنامه‌های متفاوتی هم کسب کرده اند و موزه‌های داخلی ایران هم برخی از کارهایشان را خریداری کرده اند که تابلوی «دراویش» در کاخ سعدآباد و یکی دیگر از آن‌ها در موزه کنفرانس اسلامی قرار دارد.»

گالری محصولات